1 2 3 4

Про початок Всеукраїнського проєкту «GLOBE. Атлас хмар України» в рамках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE

14 лютого 2020 - Администратор

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ» РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

33028, м.Рівне, вул. В.Чорновола, 79б тел./факс 63-50-29

Е-mail rivneosun2007@ukr.net    www.rivneosun.rv.ua

­­­­­­­­­­­­----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

13 лютого 2020 р.  № 01-33/55

Начальникам відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій та виконавчих комітетів рад міст обласного значення

Керівникам об’єднаних

територіальних громад


Про початок Всеукраїнського проєкту

«GLOBE. Атлас хмар України»

в рамках міжнародної
науково-освітньої програми GLOBE

 

 

Відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2020 рік, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 28.11.2019 р. № 1489,  та в рамках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE («Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля» https://www.globe.gov/home), яка у 2020 році відзначає 25-річний ювілей, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України оголошує про початок Всеукраїнського проєкту «GLOBE. Атлас хмар України».

Мета проєкту: створення електронного збірника «GLOBE. Атлас хмар України», заохочення учнівської молоді та учителів до спостереження за хмарами та іншими атмосферними явищами, оволодіння навичками наукових досліджень, проведення спостережень та вимірів, опису результатів, формулювання висновків.

Учасники: учні закладів професійно-технічної, загальної середньої та позашкільної освіти від 12 до 18 років включно.

Проєкт триватиме впродовж лютого – грудня 2020 р.; проходитиме у заочному форматі.

Правила участі та вимоги до робіт наведено у Додатку до листа.

Найкращі роботи учасників проєкту будуть публікуватися в електронному збірнику «GLOBE. Атлас хмар України», науково-художньому журналі для дітей та юнацтва «Паросток» та газеті «Юний натураліст».

 

 

Контактна інформація:

Заступник координатора програми GLOBE в Україні Наталія Миколаївна ФЕДОРЕНКО

Тел: +38097 563 8794; E-mail: globeukraine@nenc.gov.ua

Координатора програми GLOBE в Рівненській області Людмила Павлівна ГАЙДАЧЕНКО

Тел. +380679102237

Міжнародна веб-сторінка програми GLOBE: https://www.globe.gov/home

Веб-сторінка програми GLOBE в Україні: https://nenc.gov.ua/globe/

Соціальні мережі: https://www.facebook.com/globeinukraine.

 

 

Директор Станції юних натуралістів                                  Володимир Воробей

 

Людмила ГАЙДАЧЕНКО (0362)63-50-29

 

 

ДОДАТОК

до листа комунального закладу

«Станція юних натуралістів»

Рівненської обласної ради

від 13 лютого 2020 р. № 01-33/55   

 

Правила участі у Всеукраїнському проєкті

«GLOBE. Атлас хмар України»

 

Хмари відіграють значущу роль в житті нашої планети. Вони беруть участь у формуванні погоди та клімату, завдяки їм відбувається перерозподіл вологи на Землі, хмари є надійним захистом від переохолодження та, разом з тим, вони захищають нашу планету від гарячих сонячних променів. Як не дивно, ми мало, що знаємо про хмари. Виявляється, що з усіх атмосферних явищ, хмари залишаються найзагадковішим об’єктом.

Всеукраїнський проєкт «GLOBE. Атлас хмар України» – це проєкт по вивченню хмар, їхньої класифікації, процесів утворення та значення у формуванні погоди та клімату на Землі. Учні спостерігатимуть за хмарами та іншими атмосферними явищами (інверсійни слід від літака, туман, град, роса, іній, паморозь, веселка), визначатимуть хмари, а також матимуть можливість започаткувати спільні проєкти з однолітками GLOBE-спільноти з інших країн. Такі спостереження не вимагають спеціальних приладів та обладнання, що дає можливість долучитися до проєкту кожному бажаючому.

Метою проєкту є створення електронного збірника «GLOBE. Атлас хмар України», заохочення учнівської молоді та учителів до спостереження за хмарами та іншими атмосферними явищами (інверсійни слід від літака, туман, град, роса, іній, паморозь, веселка), оволодіння навичками наукових досліджень, проведення спостережень та вимірів, опису результатів, формулювання висновків.

Основним завданням проєкту є спостереження за хмарами та іншими атмосферними явищами, визначення їхніх типів, внесення отриманої інформації до бази даних програми GLOBE, а також фотодокументація своїх спостережень.

Тривалість: лютий 2020 - грудень 2020 року.

Короткий опис. Кампанія проводиться у двох номінаціях.

 

І номінація – «GLOBE-Clouds».

1. До участі в номінації запрошуються учні та вихованці закладів, які є членами програми GLOBE. Тобто, ваш заклад повинен мати сторінку на міжнародному веб-сайті програми GLOBE (www.globe.gov), а вчитель чи керівник повинен бути зареєстрований як вчитель програми GLOBE. Також запрошуються вчителі та учні, які ще не працювали у програмі GLOBE, але бажають приєднатися до неї.

2. Якщо вчитель раніше не був зареєстрований у програмі GLOBE, йому потрібно перейти за посиланням https://www.globe.gov/get-started/become-a-globe-teacher/create-a-globe-teacher-account   і зареєструватися.

3. Оскільки проєкт реалізується в рамках програми GLOBE, учителі, які беруть участь, разом зі своїми учнями чи вихованцями повинні працювати за стандартними методиками і протоколами GLOBE (https://nenc.gov.ua/globe/?page_id=244 ).

4. Учні під керівництвом вчителів, користуючись єдиними протоколами GLOBE (https://nenc.gov.ua/globe/?page_id=244 ), спостерігають за хмарами та іншими атмосферними явищами (інверсійний слід від літака, туман, туман, град, роса, іній, паморозь, веселка), роблять супутні метеорологічні виміри, вносять їх у робочі щоденники спостережень, фотографують.

5. Результати своїх спостережень та фотоматеріали учасники вносять до міжнародної бази даних програми GLOBE на веб-сайті (https://www.globe.gov/globe-data ), обробляють їх методами візуалізації GLOBE, аналізують та формулюють висновки.

6. З метою створення електронного збірника «GLOBE. Атлас хмар України» учасники надсилають свої фотографії хмар та інших атмосферних явищ (інверсійний слід від літака, туман, град, роса, іній, паморозь, веселка) на адресу globeukraine@nenc.gov.ua у три етапи: 1 – до 21.06.2020; 2 – до 23.09.2020; 3 – до 22.12.2020 (відповідно до підведення підсумків на міжнародному сайті програми GLOBE).

7. Для кожного типу хмар та інших атмосферних явищ учасник може надіслати не більше 3-х фотографій в межах кожного етапу. Вимоги до фотографій наведені нижче.

8. Після завершення кожного етапу учасники (заклади, вчителі, учні та вихованці) отримають електронні сертифікати програми GLOBE за І, ІІ, ІІІ місця відповідно до підведення підсумків на міжнародному сайті програми (Honor Roll Recognition https://www.globe.gov/globe-data/science-honor-roll/honor-roll-recognition ); всі, хто вносив спостереження у міжнародну базу даних, отримають сертифікати учасника проєкту по його завершенні.

9. Найкращі фотографії будуть відібрані для створення електронного збірника «GLOBE. Атлас хмар України». Критерії відбору:

·  правильність визначення типів хмар;

·  якість і виразність зображення;

·  заповнення GLOBE-протоколів та внесення інформації у базу даних міжнародної сторінки GLOBE;

·  виконання вимог щодо оформлення фотознімків.

 

ІІ номінація – «Хмаринка в небі».

1. До участі в номінації запрошуються учні закладів професійно-технічної, загальної середньої та позашкільної освіти віком від 12 до 18 років включно.

2. У цю номінацію приймаються фотографії хмар, в яких можна впізнати обриси предметів, тварин, людей, сюжетів. Крім того учаснику потрібно коротко (не більше 5-6 речень) описати побачене та зображене на фотознімку. Також приймаються фотографії інших атмосферних явищ - туман, град, роса, іній, паморозь, веселка.

3. Останній термін подачі робіт – 30 жовтня 2020 р. Кожен учасник може надіслати не більше 5-ти фотознімків.

4. Найкращі фотографії будуть відібрані до електронного збірника «GLOBE. Атлас хмар України». Учасники, фотографії яких будуть відібрані, отримають дипломи НЕНЦ за участь у проєкті.

Критерії відбору фотографій:

·  якість і виразність зображення;

·  впізнаваність на фотознімку описаних предметів, або сюжету;

·  виконання вимог щодо оформлення фотознімків.

 

Вимоги до фотографій:

фотографії повинні бути зроблені тільки на території України;

цифровий розмір фотографії ­– не менше 1250x1800 точок у форматі JPEG;

назва файлу фотографії повинна містити: прізвище_ім’я учасника кирилицею-прізвище керівника кирилицею-порядковий номер фото (напр., іванов_дмитро-петрова-1);

в листі обов’язково вказати: назва фотографії; прізвище та ім’я учасника; клас (якщо учасник представляє заклад загальної середньої освіти) або назву гуртка (якщо учасник представляє заклад позашкільної освіти); повну назву закладу, який він представляє (не допускаються скорочення типу ОЕНЦУМ, ЗОШ та ін.); ПІБ вчителя або керівника; посаду; повну назву закладу, в якому працює вчитель або керівник (не допускаються скорочення типу ОЕНЦУМ, ЗОШ та ін.); контактний телефон та електронну адресу вчителя або керівника для зворотного зв’язку обов’язково; точне місцезнаходження локалітета, де була зроблена фотографія та дата (обов’язково); для учасників І номінації – назва хмари за класифікацією протоколів програми GLOBE. Інформацію наводити для кожної фотографії окремо у повному обсязі.

приймаються тільки авторські фотографії (тобто зроблені власноруч, самостійно, не взяті з мережі Інтернет). За достовірність авторства несе відповідальність учасник Проєкту.

матеріали надсилаються в електронному вигляді на адресу globeukraine@nenc.gov.ua . В назві листа вказати «Атлас хмар».

фотографії, оформлені неналежним чином, розглядатись не будуть.

надсилаючи фотографії, автор автоматично погоджується з тим, що його матеріали можуть бути опубліковані та розміщені на електронних дайджестах в мережі Інтернет, в засобах масової інформації тощо зі збереженням авторського права.