1 2 3 4

Про підсумки обласного етапу Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!»

1 лютого 2021 - Администратор

У К Р А Ї Н А

Управління освіти І науки облдержадміністрації

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ»

РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

 

Н А К А З

 

27. 01. 2021

                 м. Рівне

                       № 05

 

Про підсумки обласного етапу

Всеукраїнськогозаочного конкурсу

робіт юних фотоаматорів

«Моя країна – Україна!»

 

Відповідно до Плану участі дітей та учнівської молоді у всеукраїнських заходах за напрямами позашкільної освіти у 2021 році, затвердженого наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 28 грудня 2019 року № 536, Плану роботи комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради на 2020 рік, підбито підсумки участі закладів загальної середньої та позашкільної освітив обласному етапі Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!»

 

Виходячи з зазначеного, згідно з рішенням журі

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Інформацію про підсумки обласного етапу Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!», що додається, взяти до уваги.

 

2. Нагородити дипломом комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради та надіслати роботи переможців обласного етапуна Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» у м.Київ:

у номінації «Живий світ»:

Волевач Софії, вихованки комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості» Рокитнівської районної ради з роботою «Найпрекрасніше створіння»;

Дзюбук Анастасії, вихованки Костопільського Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради з роботою «Моховик»;

Дзюбука Станіслава, вихованця Костопільського Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради з роботою «Муха-цокотуха»;

у номінації «Репортажний портрет»:

Левчук Лілії, учениці Бродницької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Зарічненської районної ради з роботою «Ти і я»;

Кирушок Ангеліни, учениці Синівської ЗОШ I-III ступенів Гощанської районної ради з роботою «Володар калюж»;

Гайдаченка Марка, вихованця гуртка «Природа і ми» комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради з роботою «Моя Матильда»;

Гончар Марії, вихованки комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості» Рокитнівської районної ради з роботою «Підкорювачі вершин»;

у номінації «Архітектурні памятки»:

Турської Олени, вихованки Корецького районного Будинку школярів Корецької районної ради з роботою «Символ духовності»;

Захожої Ольги, вихованки Зарічненського навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа-гімназія» Зарічненської районної ради з роботою  «Одна, як сирота, старенька хата при дорозі»;

Алексєєнко Анастасії, учениці філії комунального закладу «Привільненський ліцей» у селі Бортниця Привільненської сільської ради Дубенського району з роботою «Дівоча вежа»;

у номінації «Експерименти»:

ДІДУХ Дарини, учениці Дубенської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 з поглибленим вивченням іноземних мов Дубенської міської ради з роботою «Обряд»;

КРАСОВОЇ Маргарити, вихованки гуртка «Основи флористики» комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради з роботою «Кіт у казковому тунелі»;

ПАХАЙ Яни, учениці Дубенської гімназії №2 Дубенської міської ради з роботою «Життя прожити — не поле перейти»;

МАСЛЕЯ Артема, вихованця Здолбунівської районної станції юних техніків Здолбунівської районної ради з роботою «Весна зиму проганяє»;

у номінації «Жанрове фото»:

МАКСИМЮК Ольги, вихованки «Фотогуртка» Демидівського ліцею Демидівської селищної ради з роботою «В обіймах ночі»;

ПАВЛЮКА Андрія, учня Осівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – Дошкільний навчальний заклад» Дубровицької районної ради з роботою «Дружба понад усе»;

ПУЦИКА Михайла, учня  Демидівського ліцею Демидівської селищної ради з роботою «Закована душа»;

КОЛОШИНСЬКОЇ Дарії, вихованки Рівненського міського центру учнівської творчості Рівненської міської ради з роботою «Мить Соборності.

у номінації «Натюрморт»:

ПАХАЙ Яни, учениці Дубенської гімназії №2 Дубенської міської ради з роботою «Натюрморт з чорнобривцями»;

РУЖЕВСЬКОЇ Зоряни, учениці Дубенського навчально-виховного комплексу «школа-гімназія»з роботою «Вода з димоном»;

СУСЯКА Олега, учня Дубенської гімназії №2 Дубенської міської ради з роботою «Бабусині смаколики»;

КОГУТ Анни, учениці Дубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Дубенської міської ради з роботою «Щойно з печі»;

ПРИМАК Каріни, вихованки Рокитнівського комунального закладу «Центр дитячої та юнацької творчості» Рокитнівської районної ради з роботою «Лісові солдатики»;

ХОМИЧ Богдани, учениці Колківської загальноосвітньої школи  І–ІІІ ступенів Дубровицької районної ради з роботою «Крізь оптику осінню»;

у номінації «Пейзаж»:

Шехтера Михайла, вихованця гуртка «Скарбниця духовності» комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради з роботою «Велич Кримських гір»;

Стецюк Вікторії, учениці Зарічненський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа-гімназія» Зарічняньської районної ради з роботою «Вклонився сонях до землі»;

Тимощук Ірини, вихованки гуртка «Основи флористики і фітодизайну», комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради з роботою «Хмарне диво»;

Олексієвець Владислави, учениці Залузького опорного закладу загальної середньої  освіти І-ІІІ ступенів Дубровицької районної ради з роботою «Все навкруги заворожене, щастям своїм заспокоєне…»;

Когут Анни, учениці Дубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Дубенської міської ради з роботою «Вечір біля озера».

 

3. Нагородити дипломом комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради за оригінальність і креативність виконаних робіт:

Ватрас Анастасію, ученицю Дубенської гімназії №2 Дубенської міської ради;

Ковальчук Дарину, ученицю Дубенської загальноосвітньої  І–ІІІ ступенів № 6 Дубенської міської ради;

СусякаОлега, учня Дубенської гімназії №2 Дубенської міської ради;

КутаєвУ Анну, ученицю Дубенської гімназії №2 Дубенської міської ради;

Кондратенко Валерію, ученицю Дубенської спеціалізованої загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №5 Дубенської міської ради;

Камедулу Агнєшку, ученицю Дубенської загальноосвітньої школи       І–ІІІ ступенів №6 Дубенської міської ради;

Ковальчук Дарину, ученицю Дубенської загальноосвітньої школи        І–ІІІ ступенів №6 Дубенської міської ради;

Кондратенко Валерію, ученицю Дубенської спеціалізованої загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів №5 Дубенської міської ради;

Коваля Максима, учня Висоцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Висоцької сільської ради Дубровицького району;

ЮшкевичаТимофія, учня Бродницької загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів Зарічненської районної ради;

Левчук Лілію, ученицю Бродницької загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів Зарічненської районної ради;

Давидович Марію, учениця Бродницької загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів Зарічненської районної ради;

Крупко Ірину, ученицю Бродницької загальноосвітньої школи   І-ІІ ступенів Зарічненської районної ради;

Меснікович Улляну, ученицю Бродницької загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів Зарічненської районної ради;

Левчук Лілію, ученицю Бродницької загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів Зарічненської районної ради;

Чухрай Ярослава, учня Острівської загальноосвітньої школи  І–ІІ ступенів Зарічненської районної ради;

Крилович Світлану, ученицю Неньковицької загальноосвітньої школи  І–ІІІ ступенів Зарічненської районної ради;

ПляшкА Олександра, учня Неньковицька загальноосвітньої школи  І–ІІІ ступенів Зарічненської районної ради;

Бай Миколу, учня Неньковицької загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Зарічненської районної ради;

Крилович Юлію, ученицю Неньковицька загальноосвітньої школи   І–ІІІ ступенів Зарічненської районної ради;

Захожу Ольгу, ученицю Зарічненського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа-гімназія» Зарічненської районної ради;

Артисюк Анастасію, ученицю 10 класу Кухітсько-Вільської загальноосвітньої школи I-III ступенів Зарічненської районної ради;

Мельник Валентину,  ученицю Кухітсько-Вільської загальноосвітньої школи I-III ступенів Зарічненської районної ради;

Миронюк Дарину, ученицю Кухітсько-Вільської загальноосвітньої школи I-III ст. Зарічненської районної ради;

Улітко Богдану, ученицю Зарічненської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів Зарічненської районної ради;

Хомич Світлану, ученицю Зарічненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Зарічненської районної ради;

Матвійчука Богдана, вихованця Здолбунівської районної станції юних техніків Здолбунівської районної ради;

Маслея Артема, вихованця Здолбунівської районної станції юних техніків Здолбунівської районної ради;

СеменюкЛюдмилу, вихованку Здолбунівської районної станції юних техніків Здолбунівської районної ради;

Бабича Олексія, учня Яринівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Сарненської районної ради;

Сергійчук Валерію, ученицю Яринівської загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів Сарненської районної ради;

Леончик Анастасію, ученицю Яринівської загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів Сарненської районної ради;

Цумана Артема, учня Яринівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Сарненської районної ради;

РИЛЬНИКА Романа, учня Яринівської загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів Сарненської районної ради;

МЕЛЬНИК Карину, ученицю Яринівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Сарненської районної ради;

Мандзюка Андрія, учня філії комунального закладу «Привільненський ліцей» у селі Бортниця Привільненської сільської ради Дубенського району;

Складчикова Артема, учня філії комунального закладу «Привільненський ліцей» у селі Бортниця Привільненської сільської ради Дубенського району;

Лапушинського Микиту, учня філії комунального закладу «Привільненський ліцей» у селі Бортниця Привільненської сільської ради Дубенського району;

Водоп’ян Анну, ученицю філії комунального закладу «Привільненський ліцей» у селі Бортниця Привільненської сільської ради Дубенського району;

Лошашак Ангеліну, ученицю комунального закладу «Іваннівська гімназія» Привільненської сільської ради Дубенського району;

Мостова Владислава, вихованця комунальногозакладу «Центр дитячої та юнацької творчості» Клеванської селищної ради Рівненського району;

Созонюк Вікторію, вихованця комунальногозакладу «Центр дитячої та юнацької творчості» Клеванської селищної ради Рівненського району;

Юшкевича Тимофія, учня Бродницької загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів Зарічненської районної ради;

Левчук Лілію, ученицю Бродницької загальноосвітньої школи   І-ІІ ступенів Зарічненської районної ради;

Давидович Марію, ученицю Бродницької загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів Зарічненської районної ради;

Крупко Ірину, ученицю Бродницької загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів Зарічненської районної ради;

Меснікович Уляну, ученицю Бродницької загальноосвітньої школи  І-ІІ ступенів Зарічненської районної ради;

Левчук Лілію, ученицю Бродницької загальноосвітньої школи   І-ІІ ступенів Зарічненської районної ради;

Ляшук Зоряну, вихованку Рокитнівського будинок дітей та молоді Рокитнівської районної ради;

Валісейка Сергія, учня Яринівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Сарненської районної ради;

Леончик Анжеліну ученицю Яринівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Сарненської районної ради;

Мінчук Анну, ученицю Яринівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Сарненської районної ради;

Роїк Ангеліну, ученицю «Привільненського ліцею» Привільненської сільської ради Дубенського району;

Люмах Яну, ученицю Масевицької загальноосвітньої школи  І–ІІІ ступенів Рокитнівської районної ради;

Кондратовця Павла, учня опорного загальноосвітнього навчального закладу «Рокитнівська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів №3» Рокитнівської районної ради;

Наумовича Артема, вихованця Рокитнівського будинку дітей та молоді Рокитнівської районної ради;

Марковець Дарину, вихованку Рокитнівського будинку дітей та молоді Рокитнівської районної ради;

Ловцову Марію, вихованку Рокитнівського будинку дітей та молоді Рокитнівської районної ради;

Крупич Софію, вихованку Рокитнівського будинку дітей та молоді Рокитнівської районної ради;

Огієвич Дарину, ученицюДроздинського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Рокитнівської районної ради:

Вознюка Максима, учня філії Мирогощанської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Мирогощанської сільської ради Дубенського району;

Гордійчука Романа, учня філії Мирогощанської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Мирогощанської сільської ради Дубенського району;

Кедись Анастасію, ученицю філії Мирогощанської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів Мирогощанської сільської ради Дубенського району;

Кисіль Ольгу, ученицю філії Мирогощанської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів  Мирогощанської сільської ради Дубенського району;

Люмах Яну, ученицю Масевицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Рокитнівської районної ради;

Мартинюк Анну, ученицю Кисорицької загальноосвітньої школи I-IIIступенів Рокитнівської районної ради;

Артемовця Дмитра, учня Кисорицької загальноосвітньої школи I-IIIступенів Рокитнівської районної ради;

ГАВРИЛЮК Анастасію, вихованку гуртка «Скарбниця духовності» комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради;

ДЯЧУК Дарину, вихованку гуртка «Стежинками природи» комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради;

Хомярчук Божену, вихованку гуртка «Природа і ми» комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради;

Матвійчука Богдана, вихованця Здолбунівської районної станції юних техніків Здолбунівської районної ради;

Маслея Артема, вихованця Здолбунівської районної станції юних техніків Здолбунівської районної ради;

Семенюк Людмилу, вихованця Здолбунівської районної станції юних техніків Здолбунівської районної ради;

Фурман Вікторію, вихованку Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Красовського Богдана, вихованця Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Дзюбук Анастасію, вихованку Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Кондратюк Ніку, вихованку Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Грицюк Евеліну, вихованку Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Ярмольчук Марію, вихованку Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Мамчур Ольгу, вихованку Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Прилуцьку Ангеліну, вихованку Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Пацурківського Андрія, вихованця Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Дзюбука Станіслава, вихованця Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

МайструкаОлександра, вихованця Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Мочаєву Соломію, вихованку Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Паньковець Дарину, вихованку Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Буряк Катерину, вихованку Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Потапчука Михайла, вихованця Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Власюка Максима, вихованку Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Озарчука Івана, вихованця Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

ФурманцяДмитра, вихованця Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Миронець Валерію, вихованку Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Паньковець Дарину, вихованку Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Грицюк Евеліну, вихованку Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Власюка Максима, вихованця Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Буряк Катерину, вихованку Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Толочика Тараса, вихованця Центру технічної творчості та комп’ютерних технологій Костопільської районної ради;

Бондар Анастасію, ученицю Бабинського ліцею Бабинської сільської ради Гощанського району;

Павлюка Максима, вихованця Корецького Будинку школяра Корецької районної ради;

Турську Олену, вихованку Корецького Будинку школяра Корецької районної ради;

Марчака Дмитра, вихованця Рівнеснького міського центру творчості учнівської молоді Рівненської міської ради;

Алексєєнко Анастасію, ученицю філії комунального закладу «Привільненський ліцей» у селі Бортниця Привільненської сільської ради Дубенського району;

Мечкало Тетяну, ученицю Осівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Дубровицької районної ради;

Столяр Валентину, ученицю Осівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Дубровицької районної ради;

Велику Естер, ученицю Осівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Дубровицької районної ради;

Ільчук Марію, ученицю Осівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Дубровицької районної ради;

Павлюка Андрія, учня Осівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Дубровицької районної ради;

Цівчик Надію, ученицю Осівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Дубровицької районної ради;

КОЦЮБИНСЬКОГО Дмитра, учня комунального закладу «Іваннівська гімназія» Привільненської сільської ради Дубенського району;

ГОДУНКО Іванну, ученицю Залузького опорного закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Дубровицької районної ради.

 

4.                  Матеріали переможців обласного етапу обласного етапу Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» направити до Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (м.Київ, вул. Вишгородська, 19).

 

6. Контроль за виконанням залишаю за собою.

 

 

Директор Станції юних натуралістів                       Володимир ВОРОБЕЙ

 

                                             

 

 

 

 

     ДОДАТОК

                                                                                 до наказу комунального закладу

«Станція юних натуралістів»      

                                                               Рівненської обласної

                                                                 від  27. 01. 2020 № 05

 

 

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про підсумки обласного етапу

Всеукраїнськогозаочного конкурсу робіт юних фотоаматорів

«Моя країна – Україна!»

 

Метою конкурсу є формування в учнівської молоді активної життєвої позиції та готовності брати участь у суспільному і культурному житті країни; розвитку пізнавальних процесів у дітей, зокрема: уяви, сприйняття, уваги, мислення; формування екологічної культури.

Конкурс проводився за наступними номінаціями:

— пейзаж;

— натюрморт;

— жанрове фото;

— пам’ятки архітектури;

— живий світ (фото рослин та тварин);

— експериментальне фото (застосування програми AdobePhotoshop);

— репортажний портрет.

До обласного оргкомітету надійшло 747 конкурсних робіт із 52 закладів загальної середньої та позашкільної освіти Рівненської області.

Найактивнішими учасниками конкурсу стали учні закладів загальної середньої та позашкільної освіти Дубровицького, Здолбунівського, Зарічненського, Рокитнівського, Сарненського районів, міст Дубно та Рівне, об’єднаних територіальних громад Бабинської сільської ради Гощанського району,  Привільненської та Мирогощанської сільськох рад Дубенського району, Демидівської сільської ради, Висоцької сільської ради Дубровицького району, Клеванської сільської ради Рівненського району. У світлинах юні фотоаматори відображали красу різних куточків України, ділились спогадами про літо, розповідали про людей рідного краю. Одна не всі учасники конкурсу дотримувались вимог щодо оформлення робіт. Окремі світлини не були підписані належним чином, не супроводжувались відповідними анкетами-візитівками, не мали згоди на обробку персональних даних від батьків авторів.

Деякі роботи не відповідали положенню про конкурс. Недоліки стосувались як визначенню жанру фото, так і низької якості фотознімків. Конкурс показав, що не всі автори розуміють, що таке «Репортажний портрет». У цій номінації автори представили світлини, які належать до жанру «Постановочний портрет», а іноді й «Студійний портрет».

Журі відмітило, що у номінації «Живий світ» значна частина авторів представили світлини домашніх улюбленців та рослин, вирощених на клумбах. На жаль мало уваги приділялось об’єктам живої природи – диким видам тварин та рослин.

Найбільше робіт юні фотографи надіслали у жанрі «Пейзаж». Світлини вирізнялись цікавою композицією і оригінальними ракурсами. Учасники конкурсу належну увагу приділили природі рідного краю, на фото зображені, річки, ліси, луки й озера переважно Рівнещини. Зокрема, журі відмітило високий рівень виконання пейзажів учнями закладів освіти Зарічненського, Здолбуніського, Рокитнівського, Гощанського районів та міста Дубна.

Цікаві роботи у номінації «Жанрове фото» представили вихованці Рівненського міського центру учнівської творчості Рівненської міської ради, учні Демидівського і Дубровицького районів, вихованці комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради. Знімки мали ідею і вдалі назви, розповідали про життя в місті і селі. Сюжети більшості фото, надісланих на конкурс, відповідали визначенню «жанрове фото».

Менш масово на конкурсі були представлені натюрморти. Учасники відповідально поставились до підбору конкурсних світлин у цій номінації. Найбільш цікавими були композиції, створені учнями закладів освіти міста Дубна. Автори вдало обирали об’єкти, знаходили оригінальні ракурси, працювали зі світлом і експозицією.

Фотороботи номінації експериментальні фото (застосування програми AdobePhotoshop) показали високий рівень майстерності юних фотоаматорів. Обробка переважної більшості знімків була вдалою.

 

 

Директор Станції юних натуралістів                                                                        Володимир ВОРОБЕЙ