1 2 3 4

Відділ біології і сільського господарства


Основні напрями роботи відділу біології і сільського господарства:

- біологічний

- сільськогосподарський

- зоолого-тваринницький

Головними завданнями відділу є:

- організація поглибленого вивчення біології та дослідницько-експериментальної роботи;

- навчально-методичне забезпечення освітнього процесу з біології.

- надання консультативних послуг вчителям біології, керівникам творчих учнівських об’єднань біологічного профілю;

- формування наукової  еліти в галузі сільського  господарства;

- трудове виховання учнівської молоді, формування дбайливого ставлення до землі;

- підготовка підростаючого покоління до свідомого вибору професії.

Відділ біології та сільського господарства включає в себе такі творчі учнівські об’єднання: „Основи біології”, „Юні рослинники”, „Юні овочівники”, „Юні садівники”, „Саду мого дивосвіт”, „Юні конярі”, „Юні зоологи”, „Домашні улюбленці”,„Юні бджолярі, „Юні голубівники”.

Формування творчої наукової еліти, трудове виховання  ефективно      реалізується на навчально-дослідній земельній ділянці Станції юних натуралістів. Навчально-дослідна земельна ділянка відіграє важливу роль в розв’язанні навчально-виховних задач, передбачених програмами з біології і сільськогосподарської праці. Навчально-дослідна земельна ділянка  – це те місце, де діти можуть підвищити якість знань з біології, оволодіти першими економічними знаннями, які вони отримують під час розрахунків норм висіву насіння, внесення добрив, апробації перспективних сортів овочевих культур, приготування кормових раціонів для тварин, нових агротехнічних прийомів обробітку ґрунту з основ природного землеробства, для підвищення його родючості.

Навчально-дослідна земельна ділянка  має такі відділки: овочевих культур польових культур, плодово-ягідних культур (сад, плодово-ягідний розсадник, ягідник та виноградник), селекційний, колекційний, квітково-декоративний, дендрологічний, куточок екзотичних рослин, зоолого- тваринницький та закритий ґрунт.

У відділку польових та овочевих культур у системі сівозміни вирощуються зернові, просапні, кормові, овочеві культури районованих та перспективних сортів.

У плодово-ягідному відділку вирощуються кращі сорти плодових та ягідних культур, зокрема яблуні, груші, сливи, абрикоси, обліпиха, кизил,суниця, малина та чорна смородина. 

 

У селекційному відділку юннати на практиці ознайомлюються з основними методами селекції та генетики, законами спадковості й мінливості, біологічними особливостями самозапильних та перехреснозапильних рослин, нав­чаються методиці схрещування, дістають гібриди й чисті лінії, проводять гібридологічний аналіз.

 

У колекційному відділку юннати вирощують поширені для даної місцевості овочеві, технічні та кормові культури. Під час екскурсій, практичних занять, спостережень у колекційно­му відділку учні ознайомлюються з різноманітністю рослин та їхнім значенням у народному господарстві, вивчають будову, біологічні особ­ливості малопоширених у даній місцевості культур і сортів. Вирощують у відділку і нові, малопоширені культури, такі як батат, чуфа, чумиза, артишок і мангольд.

 

Квітково-декоративний та дендрологічний відділки навчально-дослідної земельної ділянки включають в себе ділянки сухоцвітів, однорічників, багаторічників, ландшафтного дизайну та квіткові клумби, що прикрашають територію закладу.

Зоолого-тваринницький відділок представлений крільчатником, де розводять кролів різних порід, та живим куточком, який оснащений сучасними акваріумами (барбуси, гупі, мінори, молінезія сфенопс, гурамі, цихлазома октофасциатум, акара бірюзова, анциструс, півники, мечоносці, торакатум; земноводні –  тритон  ребристий, шпорцева жаба), внутрішніми вольєрами для птахів (хвилясті папуги, канарки, щиглики, чижі) та тераріумами (африканський лісовий скорпіон, королівська сіналойська змія).

На базі закладу працює навчальна пасіка, яка налічує 10 бджолосімей, та голубівня, де  займаються розведенням декоративних порід голубів, вивчають біологію голуба, оволодівають практичними вміннями та навичками утримання цього птаха. У голубівні зібрані такі породи голубів: миколаївська, високолітні, бойові, декоративні-павичеві, кучерявий декоративний, ростовські статні, чіліки, поштово-спортивні різних підвидів.

Невід´ємною частиною навчально-виховної та дослідницької роботи з вихованцями закладу є навчально-дослідницька робота у теплиці та парниках, яка дає можливість безперервно  проводити практичні заняття та  експериментально-дослідницьку роботу протягом року.

Учні знайомляться  з азами ведення тепличного та парникового господарства, отримують практичні навички з агротехніки вирощування розсади овочевих та декоративних рослин.

Відділ біології та сільського господарства є координатором обласних етапів Всеукраїнських конкурсів та акцій:  „Конкурс навчально-дослідних земельних ділянок, „Мій рідний край, моя земля” за напрямом „Експериментальна робота з біології, продуктивна праця і дослідницька робота в газузі сільського та лісового господарства”, „Юний генетик і селекціонер”, „Дослідницький марафон”, „Плекаємо сад”, „Кролик”.