1 2 3 4

Про проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (12 - 15 років)

12 березня 2024 - Администратор

 

 

 

Україна

 

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ 

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

 

 

 

Н А К А З

 

 

08.03. 2024 року

Рівне

№ 51

 

Про проведення обласного етапу

Всеукраїнського конкурсу винахідницьких

і раціоналізаторських проєктів

еколого-натуралістичного напряму (12 - 15 років)

 

Відповідно до Положення про департамент освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, затвердженого розпорядженням голови Рівненської обласної державної адміністрації від 05 жовтня 2021 року № 733, плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2024 рік (за основними напрямами позашкільної освіти), затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13 грудня 2023 року № 1527, плану проведення обласних заходів і плану участі дітей та учнівської молоді у всеукраїнських організаційно-масових заходах за основними напрямами позашкільної освіти у 2024 році, затвердженого наказом департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації від 21 грудня 2023 року № 297, Положення про Всеукраїнський конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України 03 жовтня 2012 року № 1068, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України18 жовтня 2012 року за № 1748/22060, враховуючи лист Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді «Про проведення Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (12 – 15 років)» від 07 березня 2024 року  № 95, з метою виявлення та підтримки учнів, які мають здібності до винахідницької та раціоналізаторської діяльності

 

НАКАЗУЮ:

 

1.              Провести 25 – 26 березня 2024 року обласний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (12 – 15 років) з дотриманням законодавства України про введення воєнного стану  у дистанційному форматі.

 

2. Затвердити:

Умови обласного етапу Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (12 – 15 років), що додаються;

організаційний комітет обласного етапу Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (12 – 15 років) у складі, згідно з додатком 1;

журі обласного етапу Всеукраїнського конкурсу обласного етапу Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (12 – 15 років) у складі, згідно з додатком 2.

 

3. Комунальному закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради здійснити організаційно-методичне забезпечення проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (12 – 15 років).

 

4.  Керівникам органів управління освітою територіальних громад сіл, селищ, міст області, закладів загальної середньої освіти, галузеве управління якими здійснює департамент освіти і науки облдержадміністрації, сприяти участі в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (12 – 15 років).

5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора департаменту – начальника управління загальної середньої, позашкільної, спеціальної освіти департаменту освіти і науки Марину ПАШКОВСЬКУ.

 

 

 

 

 

Директор департаменту                                                      Петро КОРЖЕВСЬКИЙ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НАКАЗ ПІДГОТУВАВ

 

Голова комісії з реорганізації -

провідний бухгалтер

комунального закладу

«Станція юних натуралістів»

Рівненської обласної ради                                                     Іванна ВЕРЕМЧУК 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                Додаток 1

до наказу департаменту освіти і

науки Рівненської обласної

державної адміністрації

08.03. 2024 №51

 

 

 

СКЛАД ОРГАНІЗАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ

обласного етапу Всеукраїнського конкурсу винахідницьких

і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму

 (12 – 15 років)

 

 

Іванна ВЕРЕМЧУК - голова комісії з реорганізації – провідний бухгалтер комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради;                                                     

 

 Людмила ГАЙДАЧЕНКО – заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради, член організаційного комітету;  

 

Інна ВЛАСЮК – методист комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради, секретар організаційного комітету;

 

Валентина БОБРОВСЬКА - методист комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради.

 

 

 

 

Голова комісії з реорганізації -

провідний бухгалтер

комунального закладу

«Станція юних натуралістів»

Рівненської обласної ради                                                                   Іванна ВЕРЕМЧУК 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

до наказу департаменту освіти і

науки Рівненської обласної

державної адміністрації

_____________2024 №______

 

 

СКЛАД ЖУРІ

обласного етапу Всеукраїнського конкурсу винахідницьких

і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму

(12 – 15 років)

 

Людмила ГАЙДАЧЕНКО – заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради, голова журі;

 

Валентина БОБРОВСЬКА – методист комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради, член журі;

 

Інна ВЛАСЮК – методист комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради, секретар журі;

 

Сніжана ДУЖУК – завідувач методичного відділу комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради, член журі;

 

Лілія ШЕХТЕР – завідувач організаційно-масового відділу комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради, член журі.

 

 

 

 

 

 Голова комісії з реорганізації -

провідний бухгалтер

комунального закладу

«Станція юних натуралістів»

Рівненської обласної ради                                                               Іванна ВЕРЕМЧУК 

 

  

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

наказ департаменту освіти і

науки Рівненської обласної

державної адміністрації

________2024 №_____

 

У М О В И

проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу

винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (12 - 15 років)

І. Загальні положення

Обласний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму (12 - 15 років) (далі - Конкурс) - щорічне індивідуально-командне змагання талановитої учнівської молоді, яка займається дослідництвом, а також здійснює відкриття у різних галузях знань.

Даний Конкурс є ресурсним і розглядається як джерело пошуку інновацій у експериментально-дослідницькій творчості талановитої учнівської молоді для представлення її на Всеукраїнському та міжнародному рівнях.

 

ІІ. Керівництво Конкурсу

1. Організатором конкурсу є департамент освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації.

2. Відповідальність за координацію, організацію та проведення конкурсу покладається на комунальний заклад «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради.

          

 Ш. Учасники Конкурсу

1. До участі в Конкурсі запрошуються учні закладів загальної середньої та позашкільної освіти віком від 12 до 15 років включно, наукові проєкти яких підготовлені у будь-який період попереднього або поточного року та оформлені у формі постера або презентації.

2. Брати участь у конкурсі можна індивідуально або у складі команди             (2-3 дослідники, які працювали над спільною темою проєкту).

 

ІV. Вимоги до наукових проєктів

               1. Наукові проєкти учасників Конкурсу мають бути оформлені у формі постера. Розміри постера: висота – 120 см, ширина – 120 см (центральна частина − 60 см та дві бічні − по 30 см кожна).

2. Наукові дослідження, презентовані на Конкурсі, мають бути проведені учнями самостійно за наявності наукового керівника − кваліфікованого фахівця в даній галузі (вчителя, науковця, викладача вищої школи).

3. Конкурсні роботи повинні базуватися на результатах самостійних досліджень учнів. Перевага надається роботам, які можуть мати практичне застосування.

4. Правила оформлення постерів наукових проєктів та винахідницьких робіт передбачають використання стенду як однієї з ключових частин проєкту.

Структура стенду (постера):

- Назва (тема дослідження) має бути яскравою та складатися з кількох слів, захоплююча погляд, творча.

- Проблема, яку вирішує (мотивація, актуальність).

- Гіпотеза.

- Короткий виклад проєкту (мета).

- Матеріали дослідження .

- Методи дослідження.

- Дані, досліди, результати експериментів.

- Результати: аналіз даних (таблиці, графіки, фотографії, малюнки).

- Висновки (доцільність, можливість використання).

- Бібліографія (основні джерела).

5. Постер повинен бути достатньо інформативним, оформленим, з чіткою структурованістю, послідовністю подання інформації. Не слід перевантажувати його зайвим чи нечітким текстом, невдало підібраним фоном та другорядним матеріалом. Негативно оцінюється недостатня кількість ілюстративного матеріалу, графічних відображень, відсутність діаграм або таблиць, що відображають результат.

 6. Учасником Конкурсу можуть бути подані додаткові матеріали: журнал дослідження, моделі, комп’ютерна презентація до стенду, наявність патенту або заявки на патент. Зазначені документи не є обов’язковими, але їх наявність має сприяти кращому розумінню змісту проєкту членами журі.

 

V. Порядок проведення Конкурсу

1. Конкурс проходить у формі персонального, командного постерного (стендового) захисту проєктів або презентації.

2. Для участі в Конкурсі тези робіт подаються організаційному комітету українською мовою. Обсяг тез не повинен перевищувати 2 сторінки (6000 друкованих символів шрифтом TimesNewRoman, 14; формат роботи − MS Word). Малюнки, таблиці та інші графічні зображення, а також фото оформляються окремим додатком.

3. У тезах має розкриватися наступна інформація:

- тема наукового дослідження;

- прізвище та ім’я автора;

- місце навчання, клас, контактна інформація;

- термін проведення та короткий опис наукового дослідження: проблема, яка досліджується, гіпотеза, матеріали та методи дослідження, процедура проведення дослідження, дані експерименту та їх аналіз (основні графіки, таблиці), висновки (практичне значення, доцільність);

- бібліографія (1-2 основні джерела, які використовувались, або посилання на відповідні веб-сайти).

4. Конкурс проходить у формі відкритого стендового (постерного) захисту науково-дослідницьких проєктів або презентації авторських розробок з винахідництва для кожної категорії.

Категорії конкурсу:

Біологія (ботаніка, зоологія);

ресурси енергозбереження;

екологічно безпечні технології та прикладна екологія;

фізика;

хімія;

медицина та охорона здоровʼя;

сільськогосподарське дослідницво та винахідництво;

науки про Землю (географія, геологія);

психологія;

інженерні науки;

компʼютерні науки та штучний інтелект.

 

VІ. Критерії оцінювання наукових проєктів

Захист наукових проєктів журі Конкурсу оцінює за наступними критеріями:

 

 

Критерії оцінки

Максимальна кількість балів

персональний

 командний

1.

Актуальність дослідження, винаходу

15

15

2.

Творчий   підхід та наукова новизна

20

20

3.

Науковаобґрунтованість дослідження, винаходу

15

8

4.

Методологічні підходи, наукові навички

10

8

5.

Презентаційні навички, чіткість викладення матеріалу

5

5

6.

Вміння вести науковий діалог, аргументованість

5

5

7.

Можливість практичного застосування

30

25

8.

Робота у команді, взаємодія (для командних робіт)

-

14

9.

ЗАГАЛОМ (максимальна кількість балів):

100

100

 

VІІ. Підведення підсумків Конкурсу

1.     Переможці нагороджуються грамотами.

2.     Решта учасників конкурсу отримують диплом учасника.

 

Голова комісії з реорганізації -

провідний бухгалтер

комунального закладу

«Станція юних натуралістів»

Рівненської обласної ради                                                          Іванна ВЕРЕМЧУК